Švédsko

PŘÍJEZD 26. 5. K BAZÉNU JEDENÁCTKA CCA VE 3:00 HOD RÁNO.

Odjezd autobusu je od Plavecké haly Jedenáctka v sobotu 18.5. ve 21:00 hod. 

SRAZ JE VE 20:30 HOD. Prosím, abyste se s dítětem u mě nahlásili, ukázali mi, že má u sebe OP/pas, kartu poj., peníze, léky vyberu.

Návrat v neděli 26.5. v ranních hodinách (budu informovat, předpokládám kolem 6:00 h.) na stejné místo. 

SOBOTA 18. 5.+ NEDĚLE 19. 5.

Vážení rodiče,

v pořádku jsme dorazili do Bottnarydu, jsme ubytovaní, po večeři a děti mají volno, které využívají ke hrám venku (stolní tenis, volejbal).

Kodaň byla krásná, slunečno a teplo na tričko. Užili jsme si prohlídku města z paluby vyhlídkové lodi a poté jsme se prošli cestou kolem Královského paláce až k soše Malé mořské víly.

K večeři jsme měli výbornou hráškovou polévku a švédské kuličky s kaší, salátem a brusinkami

Děti byly celou cestu úžasné, musím je pochválit.

PONDĚLÍ 20. 5.

Pondělí se neslo v duchu odpočinku. Dopoledne jsme se vydali na procházku do švédského pralesa, poté jsme se staviii v obchodě pro typickou švédskou čokoládu a odpoledne jsme si užili plavbu na kanoích. Děti byly nadšené, každý si vyzkoušel pádlování a pozici "porcelánu". 

ÚTERÝ 21. 5.

Úterý patřilo výletu do Stockholmu. Ani brzké vstávání nás neodradilo si hlavní město Švédska náležitě užít. Pěší prohlídka města, Zámek Drottningholm, kostel Storkyrkan, Muzeum kočárů Tre Kronon, Vasa muzeum, prohlídka radnice, nákup suvenýrů i nahlédnutí do krámku Muzea Abby nám vyplnili krásný slunečný den. 

STŘEDA 22. 5.

Ráno nás opět probudilo sluníčko. Po snídaní jsme vyrazili na prohlídku místního dřevěného kostela Bottnaryd kirkan. Po prohlídce jsme vyšplhali rozhlednu granna Landsbygd. Následovala prohlídka slavné výrobny lízátek v Granně a poté jsme trajektem přejeli na ostrov Visingso, kde jsme obdivovali zříceninu zámku Visingsborg.

ČTVRTEK 23. 5. zábavný park 

Dlaší teplý a slunečný den jsme prožili v Goteburgu, kde děti zjistily, že zde pobýval skladatel Bedřich Smetana. V místní tržnici jsme si koupili občestvení a poté trajektem vyrazili na ostrov Hono, kde jsme si vychutnali výborné bagety s krevetami a lososem a kochali se pohledem na Baltické moře. Následovalo Universeum a poté již očekávány zábavný park Liseberg. Děti si ho i přes chvilkovou průtrž mračen moc užily.

PÁTEK 24. 5.  

V pátek děti koněčně vyděly, jak vypadá tundra v přírodní rezervaci Dumme Mosse, seznámily se se vzácnými druhy rostlin. Překvapením pro ně byl grilovaný párek na veřejném tábořišti v lese. Poté jsme navštívili muzeum Husqvarny ve městě Husqvarn. Následovala zastávka v zimnímu stadionu HV71, kde jsme zatoužili po hokejovém zápase, které tu průběžně sledujeme. Další zastávkou bylo Muzeum sirek, kde si děti mohly vyzkoušet složit vlastník krabičku na sirky. Den jsme zakončili skvělou koupačkou v bazénu s tobogány, divokou řekou, mořským vlnobitím i venkovním bazénem.

SOBOTA 25. 5. + NEDĚLE 26. 5.

Nadešel poslední den našeho úžasného zájezdu. Máme sbaleno, opustili jsme ubytování a míříme na výlet do losího safari. Poté se vydáme domu. O přesném čase příjezdu Vás budu včas informovat. Skupina I., která jela do Prahy o den dříve než my, dorazila dnes ráno ve 4 hodiny.